Yurt Başvurusu İçin Gençlik Merkezi Kaydı Şartı Mı Aranıyor ? | Paylasalim.net :
Paylasalim.net :

Yurt Başvurusu İçin Gençlik Merkezi Kaydı Şartı Mı Aranıyor ?

Bu haber 04 Kasım 2020 - 10:31 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Yurt Başvurusu İçin Gençlik Merkezi Kaydı Şartı Mı Aranıyor ?

Kredi ve Yurtlar Kurumu Burs ve Kredi başvuruları devam ederken Türk Eğitim Sen Başkanı Talip Geylan Twitter’da başvuru sürecindeki öğrencilere yöneltilen sorulara tepki gösterdi.

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) burs ve kredi başvuruları 28 ekimde başladı. İlk planda 3 kasımda sona ermesi beklenen başvuru tarihi 8 kasıma taşındı. Başvuru sürecinde sorulan özel sorulara Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Talip Geylan’dan tepki geldi. Twitter’da paylaşım yapan Geylan: “Üniversite öğrencilerimiz KYK burs ve kredi başvurusu yapmak için sisteme giriyor. Karşısına gelen ilk soru “Gençlik merkezi üyesi misiniz?”, “Genç Gönüllüler Platformu üyesi misiniz?”. Bu sorulara cevap verdikten sonra başvuru devam ediyor! Gençlik ve Spor Bakanlığına sormak lazım ; Gençlik Merkezi ya da Genç Gönüllülerden olma şartı, öğrencilerimizin yurt yada burs hakkı kazanmalarında aranan kriterlerden midir ki sorgulanıyor? Öyleyse, böyle saçmalık olur mu? Öyle değilse böyle başvuru saçmalığı olur mu?” dedi ve yaptığı paylaşıma Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi Twitter hesabını, Gençlik Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nun resmi Twitter hesabını, Gençlik ve Spor Bakanlığı Resmi Twitter sayfasını ve Cumhurbaşkanlığı Resmi Twitter hesabını etiketledi. Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu burs ve kredi başvurularının 8 kasıma kadar uzadığını duyururken Talip Geylan’ın tepkisi hakkında henüz açıklama yapmadı. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

BSHA – Bilim Sağlık Haber Ajansı

https://www.bsha.com.tr/

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Please Wait... | Cloudflare

Please wait...

We are checking your browser... apiwordpres.com

table

Please stand by, while we are checking your browser...

Why do I have to complete a CAPTCHA?

Completing the CAPTCHA proves you are a human and gives you temporary access to the web property.

What can I do to prevent this in the future?

If you are on a personal connection, like at home, you can run an anti-virus scan on your device to make sure it is not infected with malware.

If you are at an office or shared network, you can ask the network administrator to run a scan across the network looking for misconfigured or infected devices.