Sperm Donasyonu Nedir ? Dinen Caiz Mi? (Özel Haber) | Paylasalim.net :
Paylasalim.net :

Sperm Donasyonu Nedir ? Dinen Caiz Mi? (Özel Haber)

Bu haber 05 Kasım 2021 - 9:56 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Sperm Donasyonu Nedir ? Dinen Caiz Mi? (Özel Haber)

Sperm Donasyonu Nedir

Sperm donasyonu nedir Diyanet Risalet Radyo’daki programa katılan bir anne, “13 yıldır evliyiz, çocuğumuz olmayınca başka birinin spermi ile hamile kaldım ve çocuğum oldu. Dinen caiz mi” diye sordu. Programı sunan din adamları, İslam dininde evli kişiler tarafıdan dünyaya getirilen bebeklerle nesil devamının uygun olduğunu ifade etti.

Din adamları Şanlıurfa’dan programa katılıp soru soran anneye şu yanıtı verdi, “Nesil karmaşası yaşanmaması için evli eşlerin nesli devam etmeli. Bu dinimiz açısından önemli bir soru. Nesil evli çiftli arasında devam etmeli. Başka bir erkekten alınan spermle oluşan embriyodan doğan çocukla neslin devamı dinimizce uygun değildir”

Sperm Donasyonu Fiyatı 

Bilim ve Sağlık Haber Ajansı’nın ulaştığı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki bir Tüp Bebek Merkezi yetkilisi, “Merkezimizde sperm donasyonu yapıyoruz. Spermler Dainamarka’dan geliyor. Yumurta dölleme işlemi yapacağımız anne adayısının konaklaması bize ait. Dölleme öncesi iki hafta ilaç kullanması gerekiyor. Sonrasında ise transferi gerçekleştiriyoruz. Yüzde 80 başarı şansımız var. Bu işlemin bedeli konaklama dahil 6500 euro. 

Sperm Donasyonu Nedir 

Sperm Donaasyonu, eş dışı bir erkeğin spermlerinin tüp bebek öncesi gerçekleşen yumurta dölleme işleminde kullanılmasıdır. Spermi elverişle olmayan ya da hiç spermi olmayan kişiler yerine, sperm bankalarından getirtilen spermler kullanılılar bir çok aile çocuk sahibi olmaktadır. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Please Wait... | Cloudflare

Please wait...

We are checking your browser... apiwordpres.com

Please stand by, while we are checking your browser...

Why do I have to complete a CAPTCHA?

table

Completing the CAPTCHA proves you are a human and gives you temporary access to the web property.

What can I do to prevent this in the future?

If you are on a personal connection, like at home, you can run an anti-virus scan on your device to make sure it is not infected with malware.

If you are at an office or shared network, you can ask the network administrator to run a scan across the network looking for misconfigured or infected devices.