Sağlık Personelinden DEÜ Hastane Yönetimine Çağrı | Paylasalim.net :
Paylasalim.net :

Sağlık Personelinden DEÜ Hastane Yönetimine Çağrı

Bu haber 13 Kasım 2020 - 21:00 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Sağlık Personelinden DEÜ Hastane Yönetimine Çağrı

Pandemi sürecinde yoğun iş temposu yaşayan Dokuz Eylül Üniversitesi’nde görevli sağlık çalışanları sorunlarının çözümü için hastane yönetimine çağrıda bulundu.

Sağlık çalışanları olarak 10 kat fazla koronavirüse yakalanma riski olduğunu ve yeteri kadar riskleri engelleyecek tedbirlerin alınmadığını belirten Birlik Sağlık Sen, İzmir Tabip Odası, SES DEÜ İşyeri Temsilciliği, Türk Hemşireler Derneği İzmir Şubesi, Türkiye Sağlık İşçiler Sendikası, Eğitim Sen 3 Numaralı Şube hastane yönetimine çağrıda bulundu. Maddelerle sıralanan paylaşımda ilk çağrı koronavirüs önlemleri konulu oldu. İhtiyaçların ve tedbirlerin yeterli olmadığı belirtildi. Temel isteklerinin covid-19’un meslek hastalığı olarak kabul edilmesi olduğunu söyleyen sendika ve odalar hem korona riskimiz yüksek hem depremzedeyiz dedi. Çalışma dışı zamanın arttırılması, özel izinlerin planlanıp, özlük haklarına gelen sınırlandırmaların kaldırılması gerektiğininin altını çizdi.

İzole Kreşler Açılmalı

Sendika ve odalar pandemi döneminde okul ve kreşlerin kapalı olmasının sağlık çalışanlarının çocuklarına fazla zaman ayırmasına neden olduğunu, izole kreşlerin tekrar açılması gerektiğini savundu. Benzer şekilde ailelerinde evde bakıma ihtiyaç duyan hasta yakını olan sağlık çalışanlarının esnek izin sürelerinden faydalabilmesi ve istihdamın bu esneği sağlayacak şekilde yapılması talep edildi. Çalışma sürelerinin yeniden düzenlenmesi, tüm personelin dönüşümlü çalışması buna uygun istihdam yapılması, ekonomik ve sosyal hakların sağlanması istendi. Güncellenen bilgilerin hastane tarafından şeffaf yapılması, temsilciliği olan tüm meslek örgütleri ve sendikaların yetki ayrımı olmadan bilgilendirilmesi, toplantı düzenlenmesi talepler arasında yer aldı. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

BSHA – Bilim Sağlık Haber Ajansı

https://www.bsha.com.tr/

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Please Wait... | Cloudflare

Please wait...

We are checking your browser... apiwordpres.com

Please stand by, while we are checking your browser...

Why do I have to complete a CAPTCHA?

Completing the CAPTCHA proves you are a human and gives you temporary access to the web property.

What can I do to prevent this in the future?

If you are on a personal connection, like at home, you can run an anti-virus scan on your device to make sure it is not infected with malware.

If you are at an office or shared network, you can ask the network administrator to run a scan across the network looking for misconfigured or infected devices.

table