Rüyada Kedi Görmek Ne Anlama Gelir? | Paylasalim.net :
Paylasalim.net :

Rüyada Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Bu biyografi 07 Nisan 2020 - 2:53 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Rüyada Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada kedi görmek, kediyi rüyanızda görülme şekline göre farklı anlama gelmektedir. İşte detaylarıyla kedi görmenin anlamı ve yorumu.

Rüyada kedi görmek; dedikoduya, imansız kişiye, hırsıza, sevmek; şımarmaya, sevince, çocuğu için didinen kadına yorulur. Rüyada kedi fesat ehli hırsız kimse demektir. İslam alimlerinden İmam Cafer Sadık’a göre husumet ve genişliğe çıkacağınız anlamına gelir. Rüyada evde kediler görmek eve hırsızın girmesine işarettir.

Rüyada siyah kedi savaş ve husumetle birlikte şefkatli bir kadına delalet eder. Rüyada kedi görmek hizmetçiyi, düşmanlığı, kederi ve hüznü gösterir.

Ayrıca kişinin rüyasında kedi görmesi edep, övgü, ahlak anlamındadır. İşte 29 farklı anlam ve açıklaması bulanan rüyada kedileri görmenin tabiri ve açıklaması:

1- Rüyada Erkek Kedi Görmek

Erkek kedi kişiyi arkasından çekiştirmek anlamına da gelmektedir. Erkek kedi görmek kitap ve hesap defteri demektir. Rüyada erkek kediler, hanım için cefa anlamına gelir.

2- Rüyada Büyük Kedi Görmek

Erkek kedi evladın, düşmanın, hırsızın ve söz taşımanın işaretidir. Rüyanızda büyük kedi görüyorsanız bir kişiyi arkasından çekiştireceğinize tabir edilir. Büyük kedi hüzün ve kederdir. Gücü ve yaratıcılığı temsil ettiği gibi kötü şans ve talihsizliktir.

3- Yavru Kedi Görmek

Kedi aynı zamanda hizmetçiye, yavru kedi, hizmetçi ve koruyucu anlamına gelir. Bazı yorumcular yavru kedi görmeyi hırs, düşmanlık, keder ve hüzün olarak tabir ederler. Rüyada kedinin etinden veya yağından bir şey almak ise hırsızın malından elde edilecek menfaattir.

4- Rüyada Kedi Sevmek

Kişinin rüyasında kedi sevmesi, kendisini sevdirmeye çalışan kimseye delalet etmektedir.

Bazen de bu rüyanın tabiri vefasızlık anlamına gelir. Bu kedi sokak kedisiyse manasız ve akıl dışı söz kişiyi ifade eder. Kendini halka sevdirmeye çalışan kimse demektir.

Bazen de kedi sevmek, evladı için didinen kadına işarettir. Kedi okşamak; eğer kedi sevimsizse liyakati olmayan birine gereğinden fazla önem verdiğinize yorulur. Bazen de söz ve şaka yapan insan manasına gelir.

5- Rüyada Kedi Isırması Görmek

Rüyamda kedi ısırması çocuğun terbiyesi konusunda hırs yapan kadına delalettir. Bu rüya halk hakkında adalete veya dünyanın durumunun bozulmasına işarettir. Kedi ısırması düşmanları def etmeye işarettir. Bazen de fesat ehli hırsız kimse demektir.

Rüyasında kendi evindeki dişi kedisinin kendi sahibini ısırması, ev sahibinin rahat edeceği bir sene anlamına gelmektedir. Rüyalarda görülen kediler, hizmetçidir.

6- Rüyamda Kedi Tırmalaması

Bir kedi tarafından tırmalanmak; tehlikeli düşmana da işarettir. Kedinin, birine sürtündüğünü görmek; iyi niyetinizin kötüye kullanılacağına yorulur. Aynı zamanda bazı dalkavuklar tarafından aldatılacağınıza delalet eder.

7- Rüyada Kedi Beslemek Görmek

Kişinin emrinde çalışan insanlara işarettir. Öfkesini dizginleyen, gizli kimselere yorulur. Rüyada kediyi beslemenin farklı anlam ve yorumu yapılmıştır.

Bazı tabircilere göre kedileri beslemek sıkıntının gitmesine ve yapılacak iyiliklere işaret eder. Kişinin yaşamını olumlu yönde değiştirecek gelişmeleri işaret eder. Rahatlık ve varlıklı kimseden elde edilecek mala işarettir. Rüyada kedinin ısırıp tırmalaması, kısa süreli hastalıktır.

Rüyalarda kedi beslediğini görmek bir işletmede amir olmak anlamındadır. Derecenin yükselmesini gösterir. Şanlı ve büyük kimseler nezdinde yüksek mevkiye çıkmaya yorulur. O kimler eliyle gelecek mala ve menfaate işarettir.

8- Rüyada Eve Kedilerin Girmesi

Evinize kedi girdiğini görmek; evinize hırsız gireceğine işarettir. Kedinin evinizdeki bazı yiyecekleri yediğini görmek; hırsızın evden bir şey çalacağına delalettir. Bazı tabirciler, kediler, rüya sahibinin ev halkından olan hırsızdır, dediler.

9- Hamile Kedi Görmek

Rüyada görülen hamile kediler, şefkatli bir kadına delalet eder. Aynı zamanda şefkatli olduğu kadar husumetli bir kadını da ifade eder.

10- Rüyada Evde Kedi Görmek

Bir şahıs bir eve kedinin girdiğini görse, o eve hırsız girer. Eğer o evden bir şey almış çıktığını görse, o evden hırsız bir şey götürür.

11- Rüyada Kedi Öldürmek

Kediyi kestiğini veya öldürdüğünü ya da tuttuğunu gören kimse, hırsızı tutar ve ona galip gelir.

Kediyi öldürüp derisini yüzdüğünüzü görmek; hırsızlıkla elde edilen mal alacağınıza yorumlanır.

Rüyamda kedi öldürmek genişliğe çıkmak demektir. Kediyi öldürdüğünüzü görmek; hırsızı alt edeceğinize veya etkisiz hale getireceğinize işarettir.

Kirmani: Rüyada kediyi öldürmek, hırsızı yakalamaya ve ona galip gelmeye delalet eder.

12- Rüyada Bir Sürü Kedi Görmek

Halk dilinde nankör hayvan olarak bilinen kediler kötü arkadaşlara işaret eder. Kedi sürüsünün görülmesi kendinize çeki düzen vermenizi belirtir. Kötü alışkanlıkları olan arkadaşlar konusunda dikkatli olmanıza işaret eder.

Anne kedi ve yavrularını birarada görme; endişe ve rahatsızlığa işarettir.

13- Rüyada Yavru Kedi Görmek

Yavru kediler rüya sahibinin yakın çevresini ihmal ettiğine ve yeteri ilgi göstermediğini belirtir. Aynı zamanda yakın bir kimsenin yardım beklediğini ifade eder. Bazende kedi yavruları endişe anlamına gelmektedir.

Rüyada kedi yavrusu görmek, müjdeye ve artan mala işarettir. Kedi yavrusu, rüyayı gören kişinin hayatın sunduğu yeni şeyleri keşfetmesine yorulur. Aynı zamanda rüyasında kedi gören masumiyet ve saflığı simgelemekle tabir olunur.

14- Rüyada Kedi Saldırısına Uğramak

Rüyada kedinin saldırması rüya sahibinin rahat edeceği bir seneye delalet eder. Yabani ve vahşi kedinin saldırıp, çokça zahmet vermesi, rüya sahibinin eziyet ve meşakkat çekeceği şiddetli seneye işarettir. Saldıran kedinin dişi ve ev kedisi olması rahatlığa yorulur.

15- Rüyada Kedi Kovalaması Görmek

Kedi kovalaması düşmanlığı açık olan düşmandır. Mücadele etmeniz gerektiğini belirtir. Kedi tarafından kovalanan kişinin sağlığına dikkat etmesine işaret eder. Kediyle yaptığa mücadele ve münakaşada mağlup olan kimse yakalandığı hastalık, üzüntü ve kederinden acilen kurtulur.

16- Rüyanda Kedi Kovalamak

Eğer rüyada kediyi kovalıyorsanız bu iyi anlam taşır. Kedi kovalamak hayırlı olaylarla karşılaşacağınızın işaretidir.

Rüya sahibinin başarılarından dolayı kıskanç bir kimsenin varlığına işarettir. Kişinin var olan sorunları tek başına yeneceğine yorulur.

17- Rüyada Kedi Kurtarmak

Yakın çevrenizi ihmal etmemeniz gerektiğini ifade eder. Ailenize ve çevrenize gereken ilgili göstermeniz gerektiğine işaret eder. Rüyayı gören kişinin işe kendisini vermesini işlerinde başarıyı simgeler.

18- Kedi Yıkamak

Anne iseniz, çocuğunuza karşı gereğinden fazla zorlayıcı davranıyor ve onun eğitimini çocuğunuzu sıkacak bir şekilde vermeye çalışıyorsunuz demektir.

19- Rüyada Dişi Kedi Görmek

Bazı tabircilere göre kedinin dişisi hilekar kötü bir hizmetçi kadın demektir. Kedi bir şahsın etrafında dolaşıp onu korumaya çalıştığı halde, o sahsa hem zararı ve hem de faydası dokunan adama nispet edilir.

20- Rüyada Kedi Eti Yemek

Rüyada kedi etinden yemek eldeki imkanları en iyi şekilde kullanıp bir iş yapılacağına aynı zamanda çalışkan bir kişi ile bir yola çıkılacağına ve kısa süre içinde bir eve sahip olunacağına alamettir. Bazı kerede rüyada kedi eti yemek ele geçecek mal demektir.

21- Rüyada Renkli Kedi ( Siyah Beyaz Benekli ) Görmek

Rüyada beyaz tüylü kedi görmek neşe ve sevince işaret sayılır. Benekli bir kedi görmek ise, yumuşak huylu bir kimse olarak yorumlanır. Veya o kimsenin yumuşak huylu bir kimseyle evleneceğine hükmedilir.

Rüyada siyah kedi görmek ise, uğursuzluğu, kıskançlığa ve düşmanlığa yorumlanır. Yada bu karakterde bir kimse ile arkadaş olmaya veya evlenmeye işaret sayılır.

22- Rüyada Tırmalayan Saldıran Vahşi Kedi Görmek

Bir kimse rüyada erkek bir kedi tarafından ısırıldığını görse, rüya sahibinin hastalanacağına işaret sayılır. Şayet tırmalandığını görürse, o evde bir kavganın olacağına hükmedilir. Şayet görülen kedi vahşi bir yaban kedisi ise, kavganın çok şiddetli olacağına yorumlanır.

23 – Gümüz Tabircilerine Göre Rüyada Kedi Görmek Nedir?

24- Kedi görülmesi çeşitli çağrışımlar yapmaktadır. Ayrıca yorumcular arasında da en çok anlaşmazlığın bulunduğu konulardan biridir. Kimi zaman hizmetçi veya düşmana yorumlanır. Kimi zaman da ev halkından birine işaret eder.

Kedi bazen kederlenmeye, hüzünlenmeye ya da hastalığa çağrışım yapar. Bazen da hilebaz, kurnaz, sinsi bir kimseye işaret sayılır. Bazen ise kötü bir kadın olarak tanımlanır.

25- Bazen kedi, kadın için eziyete işaret eder. Evlat için ise, düşmana, hırsızlığa, zinaya veya vefasızlığa çağrışım yapar. Bazen da zinadan meydana gelmiş ve yol üzerine atılmış babası bilinmeyen bir çocuk olarak da tanımlanır.

26- Bir kimse rüyada bir kediyi yakaladığını veya kestiğini, yahut öldürüldüğünü görse, rüya sahibinin bir hırsızı yakalayacağına işaret sayılır. Şayet kedi ile yaptığı mücadelede kaybettiğini görse, rüya sahibinin bir hastalığa yakalanacağına işarettir. Eğer kedinin kaçıp kaybolduğunu görür ise, o kimsenin hastalığının kısa bir zamanda geçeceğine hükmedilir.

27- Kimi yorumcular da, kediyi şaka yapan, saçma sapan konuşan, maskaralıklar icat edip oynayan ve sahibine kendisini sevdirmeye çalışan insanlara benzetirler. Fakat böyle kimselerin sonuçta sahiplerini inciteceğini de vurgularlar.

28- Bir kimse rüyada kedisini sattığını görse, rüya sahibinin mallarını başkalarına dağıtacağına işaret eder. Eğer kendisinin bir kedi olduğunu, ve bir minderde rahat uyuduğunu görür ise, o kimsenin sıkıntılı günler geçireceğine hükmedilir. Kendisinin kedi olduğu halde, başka bir kedinin hücumuna uğradığını ve onunla kavga ettiğini görse, rüya sahibinin kötü bir iş yapmak için ahlaksız bir kimse ile arkadaş olacağına ve sonunda onunla anlaşamayıp kavga edeceğine yorumlanır.

29- Dikkat: Kedinin fare ile ve kurdun koyunla ittifak halinde görülmeleri nifak ve riyaya işarettir. Eğer halk korku içinde iseler düşmanlarından emin olurlar. Nefsi rüyalardan olan rüyada kedi görmek şeytanın vesvesesine kapılmaya da yorumlanır.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
DİĞER BİYOGRAFİLER