Pandemide Yaşlı Hastalarda Sağlık Problemlerine Dikkat ! | Paylasalim.net :
Paylasalim.net :

Pandemide Yaşlı Hastalarda Sağlık Problemlerine Dikkat !

Bu haber 06 Kasım 2020 - 13:44 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Pandemide Yaşlı Hastalarda Sağlık Problemlerine Dikkat !

Nöroloji Uzmanı ve Geriatri Yaşlı Bakım Merkezi Yönetim Kurulu Başkanı Uzm.Dr. Hamit Toprak konu hakkında bilgiler verdi.
 
Tüm dünyayı etkisi altına almış olan korona virüsü bilindiği gibi yaşlıları daha çok etkiliyor. Risk faktörlerinde yaşlıların ilk sırada yer aldığını belirten Dr.Hamit Toprak, ”Uzun süren bu pandemi döneminde yaşlılarımızın evde kalmalarının uzaması, hem fiziksel hem de psikolojik olarak onlar ve aileleri zorlamaktadır. Bu hastalarımız eskiden olduğu gibi rahatça hastaneye gidemedikleri için fiziksel ve psikiyatrik rahatsızlıkları ve bulguları da gözden kaçmakta, tedavileri gecikmektedir.” diye konuştu. 
 
Yorgunluk Hissi Olursa Dikkat
Dr.Toprak sözlerine şöyle devam etti, “Geriatrik hastalarda, çoğu hastalık daha sinsi bulgularla seyrettiğinden aile fertleri tarafından geç fark edilmektedir. İleri yaş hastalarda, yeme-içme ve uyku bozuklukları, kaygı  ve depresyon gibi duygu durum bozuklukları, yorgunluk hissi, günlük davranışlardaki farklılık herhangi bir hastalığın habercisi olabilir” Dr.Hamit Toprak “Bu nedenle pandemi döneminde hastaneye gitmekte ve kabul edilmekte zorlanan, geriatrik hastaların yaşadıkları ortamda kapsamlı bir sağlık hizmeti alması önerilmektedir” dedi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı) 

BSHA – Bilim Sağlık Haber Ajansı

https://www.bsha.com.tr/

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER