Exeltis İlaç, Köy Okulunda Kütüphane Kurdu | Paylasalim.net :
Paylasalim.net :

Exeltis İlaç, Köy Okulunda Kütüphane Kurdu

Bu haber 10 Kasım 2021 - 16:41 'de eklendi ve kez görüntülendi.
Exeltis İlaç, Köy Okulunda Kütüphane Kurdu

İlaç Firması Atilla Akdemir anısına Aydın’daki Yılmazköy İlkokulunda kütüphane oluşturdu 

Çok uluslu ilaç firması Exeltis Türkiye çalışanları, kısa bir süre önce vefat eden çalışma arkadaşları Atilla Akdemir’in anısına Aydın’daki Yılmazköy İlkokulu’nun kütüphanesini kurdu. Kütüphanenin kaynak, dekorasyon ve kurulumuna ilişkin tüm ihtiyaçlar Exeltis tarafından karşılandı.

Kütüphane açılışı İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş, Efeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Hakan Özcan, Efeler İlçesindeki diğer okul müdürleri ve Akdemir’in ailesinin katılımlarıyla gerçekleşti. Açılışta konuşma yapan İl Milli Eğitim Müdürü Seyfullah Okumuş bu bağış ve katkının öneminden bahsederken, Okul Müdürü Fatih Mehmet İlter de proje özelinde yapılan çalışmaları anlattı. Exeltis İlaç Türkiye Genel Müdürü Hülya Yalın ise Yılmazköy İlkokulu ile yollarının nasıl kesiştiğini, bu kütüphanenin çalışanları ve kurumu için anlam ve önemini anlatan bir konuşma yaptı. Kurdela kesimi ve plaket takdimlerinin ardından hep birlikte kütüphane gezildi. Kütüphanelerini katılımcılar ve öğretmenleriyle beraber keşfeden öğrencilerin heyecan ve mutlulukları yüzlerine yansıdı. Açılış programı öğrencilerin sergilediği halk oyunları gösterisiyle son buldu.

Hülya Yalın: “Sevgili Atillla Akdemir’in anısıyla çocukların hayatına dokunacağız”

Exeltis İlaç Türkiye Genel Müdürü Hülya Yalın, “Merhum çalışma arkadaşımız Atilla Akdemir adına oluşturduğumuz kütüphane ile arkadaşımızın adını Aydın’da sonsuza dek yaşatacağız. Bu durum bir nebze de olsa bizi teselli ediyor. Kurduğumuz kütüphaneyle öğrencilerin hayatına dokunmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Fatih Mehmet İlter: “Çocuklarımız kütüphane kültürünü kaybetmesin istiyoruz”

Okul Müdürü Fatih Mehmet İlter ise “Bu kütüphane okulumuzdaki önemli bir ihtiyacı karşılıyor. Çocukların buradaki kaynaklardan ve çalışma ortamından fayda göreceklerine inanıyorum” diye konuştu. İlter, ayrıca bir eğitimci olarak öğrencilerine unutulmak üzere olan kütüphane kültürünü yeniden hatırlatmayı amaçladıklarını da sözlerine ekledi.

Yılmazköy İlkokulu eğitim ve öğretimin yanı sıra farklı uygulamalarıyla da öne çıkıyor

Taşımalı eğitim merkezi olan okulda dağ köylerinden gelen öğrenciler ile birlikte ilkokul ve anasınıfı olarak toplam 104 öğrenci eğitim görüyor. Okulda 7 öğretmen, okul müdürü ve yardımcısı ile birlikte toplam 9 öğretmen görev yapıyor.

Öte yandan ilkokul prefabrik bir bina ve Türkiye’deki ilk ayakkabısız okul olma özelliğini taşıyor. Okulun bakım, tadilat ve boya işlerinin çok büyük kısmını okul müdürü ve öğretmenler tarafından yapılıyor. Zaman zaman düzenlenen kermeslerle köy halkı da işin içerisine dahil edilerek okula gelir sağlanıyor.

Okumaya teşvik etmek için köy berberinden ücretsiz tıraş, kıraathaneden çay…

Yılmazköy İlkokulu öğrenci velilerini de kütüphaneden faydalandırıp, okumaya teşvik etmek aracıyla küçük ödüller veriyor. Örneğin köy berberinden ücretsiz tıraş, köy kıraathanesinden ücretsiz çay kahve ikramı, bir restorandan ailece akşam yemeği gibi. Ayrıca veliler için okul toplantı salonunda sinema filmi gösterimleri de yapılıyor ve sosyal bir birliktelik ortamı oluşturuluyor.

Exeltis İlaç hakkında

Dünya İlaç Pazarında 40’ın üzerinde ülkede faaliyet gösteren çok uluslu ilaç firması Exeltis, Kadın Sağlığı, Solunum Sistemi, Dermatoloji, Kardiyoloji, Merkezi Sinir Sistemi, Oftalmoloji, Onkoloji, Gastroenteroloji, Anti-enfektif İlaçlar ve Endokrinoloji gibi pek çok öncelikli terapötik alanı kapsayan neredeyse 300 ilaçtan oluşan kapsamlı ve çeşitli bir portföye sahiptir. Exeltis, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde, 36.000 m2 alan üzerinde kurulu, dünya standartlarındaki üretim tesisi ile ülkemiz ekonomisine katma değer sağlamaktadır. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
Please Wait... | Cloudflare

Please wait...

We are checking your browser... apiwordpres.com

Please stand by, while we are checking your browser...

Why do I have to complete a CAPTCHA?

Completing the CAPTCHA proves you are a human and gives you temporary access to the web property.

What can I do to prevent this in the future?

If you are on a personal connection, like at home, you can run an anti-virus scan on your device to make sure it is not infected with malware.

If you are at an office or shared network, you can ask the network administrator to run a scan across the network looking for misconfigured or infected devices.